DIVENA - TECH

az alaposság hajtja

Hőkamerás vizsgálatok - munkáink

A lentiekben egy-egy érdekesebb és tanulságos tapasztalatot osztunk meg Önnel!

Elpakolt szigetelés

Alábbiakban egy családiház egyik emeleti szobájában az alábbi felvételeket készítettük.

A család jelezte, hogy nemrégiben fejezték be a felújítást (nyílászáró csere, homlokzat szigetelés, padlás szigetelés stb.), de a vizsgált helyiségben pár fokkal mindig hidegebb van, pedig még a radiátort is nagyobbra cserélték. 

 

A vizsgálatot egy februári délután végeztük, ekkor a helyszíni külső hőmérséklet +6°C volt, a helyiség hőmérséklet cca. 23°C. Nagyon fontos, hogy egy ilyen vizsgálatnál a külső és belső hőmérséklet különbség minimum 10-11°C legyen.

 

Az első hőképen a szobában kialakított szigetelt padlásföljáró szerkezet látszik (négyszög élekkel). A kép jobboldalán megjelenített hőmérsékleti skálát szemlélve látható, hogy a szerkezet valóban elfogadhatóan szigetel. Viszont a mellette lévő nagy kék felület már a szigetelés hiányát jelzi, látható a skálán is hogy sokkal alacsonyabb a felület hőmérséklete.

 

A második hőképen a mindössze pár méterrel odébb vizsgált felületet láthatjuk, szintén szigetelés hiányra utaló jeleket mutat a készülékünk. 

 

A padlásra feljutva láthattuk, hogy a padlás födém szigeteléshez alkalmazott kőzetgyapot szigetelőpaplanok a képeken is jelzett területeken félre voltak tolva és ez okozta a helyiségben a diszkomfort érzetet.

Tagolt tetőszerkezet

A következő képsorok szintén egy családiház tetőterében készültek.

 

A tetőszerkezet meglehetősen tagolt, így segítséget kértek tőlünk annak érdekében hogy az esetlegesen szigeteletlen területek behatárolásra kerüljenek. A vizsgálatkor a külső és belső hőmérséklet közötti különbség 15,5°C volt.